Biuro architektoniczne Gigaarchitekci to pracownia architektoniczna specjalizująca się w dostarczaniu swoim klientom innowacyjnych i ciekawych rozwiązań z zakresu szeroko pojętej architektury. Siedziba biura Gigaarchitekci zlokalizowana jest w Mikołowie znajdującym się między Katowicami i Tychami, ale nasze projekty architektoniczne realizujemy także w pobliskich miejscowościach, jak Łaziska Górne, Orzesze czy Wyry. Specjalizujemy się w projektowaniu budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, usługowych, użyteczności publicznej, obiektów przemysłowych oraz projektowaniu wnętrz. Oferujemy pełen zakres usług w zakresie projektowania architektonicznego począwszy od koncepcji po budowę. Naszych Klientów obsługujemy głównie na terenie województwa śląskiego, a większość realizacji znajduje się w Katowicach i ich okolicach.

Projekty zrealizowane w Katowicach

Doświadczenie zdobyte przez lata naszej działalności pozwala nam na realizację różnorodnych koncepcji architektonicznych. Poniżej prezentujemy projekty stworzone przez biuro architektoniczne Gigaarchitekci. Projekty realizowane na terenie miasta Katowice.

Biuro architektoniczne Katowice

Biuro architektoniczne Katowice

Oczywiście to nie jedyne nasze projekty, tworzymy także domy wielorodzinne, projekty biurowe w innych miastach na Śląsku. Sprawdź pozostałe realizacje w zakładce PROJEKTY.

Co nas wyróżnia?

Nasze dotychczasowe projekty można z powodzeniem określić mianem architektury kreatywnej, w projektowaniu łączymy to, co najlepsze i funkcjonalne. Posiadamy fantastyczne wyczucie estetyczne, jesteśmy wrażliwi na piękno i estetykę architektury.

Wyróżnia nas terminowość, dbałość o detale, pasja i precyzja w tworzeniu, atrakcyjne ceny oraz ciągły kontakt z Klientem. Na przestrzeni wielu lat doświadczenia, wypracowaliśmy niepowtarzalny styl, dzięki czemu możemy oferować oryginalne projekty obiektów architektonicznych.

Jak pracuje biuro architektoniczne?

Naszym celem jest tworzenie projektów kreatywnych, nieszablonowych na miarę naszych czasów, które cechuje harmonia ze środowiskiem naturalnym i energooszczędność. Zależy nam na wdrażaniu rozwiązań związanych z ergonomią człowieka.

Pomagamy w realizacji planów, wykonujemy analizy przedprojektowe dotyczące możliwości realizacji, przygotowujemy kosztorysy. Jeśli to konieczne udzielamy pomocy w uzyskaniu odpowiedniej dokumentacji i pozwoleń. Chociaż siedziba biura architektonicznego Gigaarchitekci znajduje się w Mikołowie niedaleko Katowic, nasze projekty i realizacje powstają także w Tychach, Orzeszu, Wyrach czy Łaziskach Górnych.

Jesteśmy entuzjastami nowych trendów i rozwiązań stylistycznych. Dzięki czemu możemy pozwolić sobie na wyjście poza standard i projektować przestrzenie, które łączy w sobie piękno i funkcjonalność.

Urządzanie mieszkania

Projekty mieszkań jednorodzinnych, za które odpowiadają GIGAarchitekci charakteryzują się nowatorskim podejściem, lekkością wnętrz, funkcjonalnością i elegancją. Usługa projektowania wnętrz mieszkań dopasowana jest do potrzeb i oczekiwań indywidualnych klientów. Nasza oferta dotyczyć może kilku płaszczyzn współpracy:

  • zmiany układu funkcjonalnego mieszkania,
  • przygotowanie projektu – wizualizacje, 3D, rzuty i rysunki techniczne,
  • pomoc w doborze materiałów,
  • projektowanie mebli na wymiar.

Przez doświadczenie w projektowaniu wnętrz, architekci z zespołu biura projektowego mogą podpowiedzieć kreatywne rozwiązania, które podniosą komfort użytkowania wyremontowanego mieszkania. Architekci mogą dokonać analizy potencjału mieszkania i dopasować je do naszych zwyczajów, a także przeprowadzić podział mieszkania na strefy i dodatkowe pomieszczenia.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Zakup i remont mieszkania wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, których skutki będziemy odczuwać przez lata. Czasami nie jesteśmy w stanie samodzielnie znaleźć rozwiązania, które będzie nas satysfakcjonowało pod względem estetycznym, wizualnym i praktycznym – czyli codziennej użyteczności. To dlatego warto skorzystać z porad architekta wnętrz, który po poznaniu naszych preferencji, zaprojektuje wnętrza przestronne, funkcjonalne i odpowiadające naszym potrzebom. W urządzaniu wnętrz potrzebna jest spójna wizja pomieszczeń, która pozwoli na zaaranżowanie własnego M pod względem przygotowania instalacji elektrycznej, wizualizacji wnętrz i doborze detali, nadających mu indywidualizmu.

Projekty wnętrz

Biuro projektowe GIGAarchitekci Artur Garbula powstało w 2009 r. w Mikołowie koło Katowic. Zajmujemy się projektowaniem i urządzaniem wnętrz – działamy w okolicach Łazisk Górnych, Orzeszy, Wyr i Tychów. Do dekorowania pomieszczeń, doborze odpowiednich dodatków i akcesoriów zawsze pochodzimy indywidualnie. Stylizacja wnętrz jest etapem, przy którym staramy się o maksymalne poznanie potrzeb klientów i dopasowanie projektu do ich oczekiwań. Projektowanie to nasza pasja, a architekci tworzący nasz zespół dbają o budżety, terminy oraz jakość proponowanych i dostarczanych produktów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kompleksowej realizacji projektów architektonicznych.

Realizujemy całościowe projekty dotyczące urządzania wnętrz i przebudowy istniejących obiektów, zajmujemy się aranżacją wnętrz mieszkalnych w stanie deweloperskim, jak również konsultacjami i doradztwem architektonicznym w mieszkaniach częściowo zaaranżowanych.

W Mikołowie – siedzibie naszej firmy, podpowiadamy klientom, jak optymalizować koszty urządzania wnętrz przez wprowadzanie najnowocześniejszej technologii budownictwa do koncepcji budynku. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, firmami oraz instytucjami państwowymi.

Projekty architektoniczne

Portfolio projektów biura architektonicznego GIGAarchitekci podzielić można na rodzaje realizacji. Projektujemy i urządzamy domy i mieszkania jedno- i wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe i biurowe. Zajmujemy się także zagospodarowaniem terenów oraz aranżowaniem i urządzaniem wnętrz.

Tworzymy aranżacje, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Realizujemy kompleksowe projekty domów jednorodzinnych – angażując się w etap przygotowania do budowy, prowadzenia prac budowlanych, a następnie wykończeniowych i remontowych. Pomagamy także w doborze dekoracji dodatków, nadających wnętrzom przytulności i indywidualizmu. Oferujemy także usługę nadzoru realizacji inwestycji.

Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy i służymy fachową poradą na każdym etapie projektu.

Jak znaleźć odpowiedniego architekta?

Znalezienie biura architektonicznego z zespołem zaangażowanych architektów odbywa się przez polecenie lub zapoznanie się realizacjami biura – na podstawie czego można ocenić, czy aranżacje spotykają się z oczekiwaniami klientów. Za naszymi realizacji stoją zadowoleni klienci indywidualni i instytucjonalni, odpowiadający za budynki użyteczności publicznej, dla których wykonaliśmy prace architektoniczne i które przedstawiamy w naszym portfolio poniżej.

W nawiązaniu współpracy klienta z pracownią architektoniczną pomoże zdefiniowanie potrzeb i określenie, w czym dokładnie ma pomóc architekt. Czy chodzi o pomoc w zaprojektowaniu wnętrz, o zaadaptowanie budynku na konkretne potrzeby, a może o pomoc w urządzeniu pomieszczenia? Przydatne jest także określenie przez klienta, które projekty i style architektoniczne zdecydowanie mamy odrzucić. Dbamy o to, aby nasze projekty i aranżacje wnętrz rozpoczynały się od poznania potrzeb klientów – na tej podstawie możemy przystąpić do współpracy.